Mieszkanie w stanie deweloperskim – czy to się opłaca?

Decyzja o zakupie nowego mieszkania nie należy do łatwych. Wymaga uwzględnienia wielu istotnych kwestii, aby nabytek okazał się strzałem w dziesiątkę. Oferty deweloperów są bardzo zróżnicowane. Składają się na nie m.in. mieszkania w stanie deweloperskim.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – co to znaczy?

Stan deweloperski to najczęściej wybierany przez Polaków standard mieszkania. Warszawa to znakomity przykład lokalizacji, gdzie klienci mają w tym obszarze bardzo duży wybór. Pomimo że nie ma żadnej definicji stanu deweloperskiego, należy poprzez niego rozumieć mieszkanie przygotowane do dalszych prac wykończeniowych. Zazwyczaj ma ono przyłączone najważniejsze instalacje, wstawione drzwi oraz okna wraz z parapetami, wykonane tynki oraz wylewki na podłogach. Eksperci z firmy deweloperskiej Ronson radzą, aby dokładnie sprawdzać warunki poszczególnych ofert i zapisy w umowach, ponieważ dla każdego dewelopera stan deweloperski oznacza coś innego. Zakres i rodzaj wykonanych w mieszkaniu prac zależy bowiem od konkretnej umowy.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – jakie ma zalety?

Mieszkania w stanie deweloperskim mają sporo zalet. Na ogół są tańsze niż mieszkania wykończone pod klucz. Omawiany standard zapewnia pełną kontrolę nad wykończeniem mieszkania. Właściciel sam decyduje o wyborze materiałów, projektanta wnętrz oraz ekipy remontowej. Może mieć zatem gwarancję, że mieszkanie sprosta indywidualnym wymogom –nie tylko jeśli chodzi o estetykę i funkcjonalność, ale również możliwości finansowe. Oczywiście o pewne kwestie trzeba zadbać już na etapie wyboru nieruchomości. Ogromne znaczenie mają lokalizacja mieszkania, jego metraż i układ pomieszczeń.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – o tym musisz pamiętać!

Decydując się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, trzeba brać poprawkę na to, że remont zabiera sporo czasu. Niekiedy przy tej okazji pojawiają się nieprzewidziane trudności, które najczęściej oznaczają dodatkowe wydatki. Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla kogoś, kto chce szybko wprowadzić się do swoich czterech kątów.