Czosnek niedźwiedzi na oczyszczenie organizmu

czosnek

Jeśli często dopadają cię takie dolegliwości jak ostre, i chroniczne biegunki, wzdęcia i kolki, a posiadasz, lub masz dostęp do czosnku niedźwiedziego, to ten artykuł może okazać ci się pomocny. Roślina ta ma zastosowanie w kuracji oczyszczającej układ pokarmowy i krew. Czosnek niedźwiedzi możemy spotkać również pod nazwą „cygański” lub „leśny”. Spotkamy go na wilgotnych próchnicznych i cienistych miejscach i dolinach rzek. wpływa.

Wymienione powyżej dolegliwości to tylko namiastka tego, co roślina ma do zaoferowania człowiekowi. Jak zatem odpowiednio podejść do kuracji? Dobrym krokiem w kierunku leczenia byłoby rozpoczęcie stosowania czosnku niedźwiedziego w naszej diecie zaczynając od używania go jako przyprawy i dodawać ją dosłownie do wszystkiego(zupy, potrawy mięsne, sałaty, sosy). Nie od dziś wiadomo, że ziołowe nalewki uwalniają z roślin wszystko co najlepsze, a przy tym mogą być bardzo smaczne i przyjemne w spożywaniu.

Prostą metodą na uzyskanie takiej nalewki jest pokrojenie drobno liści, którymi napełnia się szklane naczynie. Następnie należy je zalać alkoholem 40% i pozostawić w ciepłym miejscu na 14 dni. Po tym czasie zażywać 4 razy dziennie po 10 kropel z niewielką ilością wody.

Na koniec należy pamiętać, że przedstawiona metoda nie ma na celu zastąpienia leczenia konwencjonalnego prowadzonego przez lekarza specjalistę. Stanowi ona dodatkowe wsparcie dla naszego zdrowia podczas trwania terapii. Jeśli z jakiś powód czujesz niepewność w stosunku do przedstawionej kuracji domowej, to przed zrezygnowaniem z podjęcia działania, warto skonsultować tę kwestię z lekarzem.

A jeśli zastanawiasz się, czego potrzebujesz dla zdrowych kości, odwiedź www.nogi.pl.