Magazyn self storage – załóż zewnętrzne archiwum i zyskaj więcej przestrzeni w biurze!

Niektóre przedsiębiorstwa mają poważny problem z szybkim przyrostem dokumentacji papierowej. Przechowywanie takich papierów przez określony czas jest wymagane ustawowo, jednak czasem zwyczajnie brakuje na to miejsca. Co możesz zrobić, aby archiwalna dokumentacja nie zdominowała przestrzeni biurowej w twojej firmie?

Zewnętrzny magazyn na archiwum – dla kogo to rozwiązanie?

Obowiązek archiwizacji dokumentów w firmie dotyczy tych księgowych, zakupowych, ale także osobowych. Takie dane powinny być przechowywane w sposób uporządkowany i w stosownych, bezpiecznych warunkach. Wiąże się to zwykle z koniecznością wygospodarowania dodatkowej przestrzeni w postaci półek, regałów czy szaf – nie zawsze jest taka możliwość.

Właśnie tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne boksy samoobsługowe. Jeśli chodzi o takie powierzchnie magazynowe, Wrocław, Warszawa, Kraków czy inne duże polskie miasta oferują co najmniej kilku operatorów, którzy udostępniają je wraz ze wszelkimi udogodnieniami.

Największe zalety archiwum w self storage

Boksy w magazynach samoobsługowych takich jak Kangu czy Less Mess dostępne są dla klientów przez całą dobę. Dzięki temu możesz w każdej chwili dostać się do swojego depozytu, nawet w niestandardowych godzinach.

Poza uniwersalnymi zabezpieczeniami, jak:

  • ochrona fizyczna;
  • nowoczesny monitoring;
  • system kontroli dostępu do boksu;

operatorzy dbają o to, aby dostosować warunki panujące w magazynie do specyfiki depozytu. Nie musisz się zatem obawiać, że twoje dokumenty zawilgotnieją lub ulegną innemu uszkodzeniu. Temperatura w boksie na pewno będzie dla nich idealna.

Decydując się na wynajem pomieszczenia na archiwum, masz do dyspozycji różne metraże i kształty boksów. Wszystko tak naprawdę zależy od twoich potrzeb. Z ego typu rozwiązania mogą korzystać zarówno wielkie korporacje, jak i małe rodzinne firmy – w końcu z problemem nadmiernej obowiązkowej dokumentacji boryka się chyba każdy.