Które rośliny doniczkowe mają najlepszy wpływ na organizm ludzki?

Rośliny doniczkowe mające korzystny wpływ na ludzi produkując życiodajny tlen.

Pomimo tego niektóre gatunki są uznawane za pożyteczniejsze od innych. Przedstawiamy kilka roślin doniczkowych mających pozytywny wpływ na ludzki organizm.

Ponadczasowa paproć z pozytywnym wpływem na organizm

Paprocie stanowią ozdobę polskich mieszkań od wielu pokoleń. Pomimo tego nie każdy zdaje sobie sprawę z ich pożyteczności. Są to rośliny stanowiące naturalny filtr powietrza, a ich odpowiednia ilość sprawia, że w mieszkaniu panuje prawdziwy leśny klimat. Paprocie neutralizują promieniowanie z urządzeń elektronicznych, na przykład telewizorów. Ponadto stanowią doskonały sposób na pochłanianie szkodliwych substancji, w tym papierosowego dymu.

Niewymagająca zielistka jako świetna roślina doniczkowa do każdego mieszkania

Zielistka to roślina wyróżniająca się ciekawym kształtem i małymi wymaganiami pielęgnacyjnymi. Występuje w różnych odmianach, a niektóre z nich posiadają piękne, wybarwione liście.

Zielistka usuwa szkodliwe substancje z powietrza, a ponadto działa jako jego naturalny nawilżacz. Opisywana roślina wytwarza fitoncydy, które wykazują działanie przeciwbakteryjne i grzybobójcze. Stanowi skuteczną broń w walce z drobnoustrojami, przez co jest polecana wszystkim alergikom.

Jeszcze więcej artykułów o roślinności przeczytasz w portalu https://www.naturim.pl/.

Mniej znana, bardzo zdrowa roślina doniczkowa – pnący scindapsus

Scindapsus jest łatwy w uprawie, a przy zapewnionych odpowiednich warunkach może osiągać imponujące rozmiary i sprawić, że mieszkanie zamieni się w istną dżungle. Ponadto wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych, co sprawia, że wzbudza zainteresowanie organizacji NASA.

Scindapsus oczyszcza powietrze z formaldehydu oraz szkodliwych, lotnych związków organicznych. Podobnie jak w przypadku innych zielonych roślin jego widok ma korzystny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Działa odstresowująco i poprawia umiejętność koncentracji uwagi.