Domowa uprawa ziół – jak samemu dbać o własne ziołą?

Nie ma lepszego dodatku do potraw od świeżych ziół – najlepiej tych, które zerwiesz bezpośrednio z samodzielnie posadzonego kraczka. Oczywiście w tym momencie bazylię czy miętę można kupić w niemalże każdym supermarkecie, ale takie zioła nigdy nie zaoferują ci pełnej głębi swojego smaku i aromatu.

A jak uprawiać zioła na własną rękę?

Wbrew pozorom nie ma w tym niczego skomplikowanego. Ponadto samodzielna uprawa ziół jest całkiem tania. Za niewielkie pieniądze zapewnisz sobie ich nieograniczoną ilość, by za każdym razem wkomponowywać je w różnego rodzaju potrawy i desery.

Uprawiając zioła samodzielnie, masz tę pewność, że nie wystąpi w nich nawet minimalna ilość chemicznych dodatków, które mogłyby ci jednak zaszkodzić, zwłaszcza jeśli regularnie wprowadzałbyś je do swojego organizmu. Najwyższa pora z tym skończyć! Najwyższy czas zastąpić sklepowe zioła takimi ziołami, które wyhodujesz dla siebie i swojej rodziny zupełnie samodzielnie. Za nasiona zapłacisz nie więcej niż kilka złotych. Można więc powiedzieć, że w cenie trzech czy czterech złotych uzyskasz kilkanaście wspaniałych roślinek, z których każda mogłaby cię kosztować po pięć czy sześć złotych, gdybyś zdecydował się na jej zakup w supermarkecie. Świeże zioła są więc naprawdę tanie. A nie trzeba mieć też szczególnych umiejętności czy doświadczenia, by je posadzić, a następnie właściwie się nimi zaopiekować. Najważniejsza dla ich prawidłowego rozwoju jest ziemia, więc to na jej jakości musisz się skupić. Skorzystaj też z gotowych odżywek do ziół i ogólnie rzecz biorąc zainteresuj się tym, jak uprawiać zioła, a szybko załapiesz, na czym to wszystko polega.

Więcej wpisów o zdrowym odżywianiu, znajdziesz w serwisie filet.pl.

Samodzielnie posadzone roślinki spokojnie są w stanie przetrwać nawet kilkudniowe wyjazdy, jeżeli tylko przed opuszczeniem domu nie zapomnisz o tym, by solidnie je podlać. Uważaj też, by nie przechowywać ich w nadmiernie nasłonecznionym miejscu. Wbrew pozorom za duża ilość słońca także mogłaby im zaszkodzić.