Rośliny egzotyczne we wnętrzach

Rośliny egzotyczne ozdabiają i dodają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Ustawione w odpowiednich miejscach, tworzą barwne efektowne dekoracje, które przyciągają wzrok. Kwiaty doniczkowe oprócz walorów ozdobnych pełnią też rolę naturalnych oczyszczaczy powietrza. Pochłaniają szkodliwe substancje, nawilżają i poprawiają atmosferę.

Rośliny egzotyczne w domu

Doniczkowe rośliny egzotyczne wzbudzają duże zainteresowanie. Zachwycają wyjątkowym ubarwieniem, ciekawym pokrojem liści i pięknym kwiatostanem. W sklepach dostępne są rośliny przystosowane do warunków panujących w naszych domach. Wystarczy wybrać odpowiednie. Przestrzegając zasad pielęgnacji mamy możliwość przez lata cieszyć oczy ich wyjątkową egzotyką.

Egzotyczne kwiaty doniczkowe

Tropikalne kwiaty doniczkowe są wyjątkowo dekoracyjne. Postawione w strategicznych miejscach tworzą niepowtarzalny klimat i w procesie fotosyntezy pobierając z otoczenia toksyczne substancje, oczyszczają i nawilżają powietrze. Pielęgnacja i hodowla roślin egzotycznych tylko z pozoru wydaje się trudna. W rzeczywistości wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad takich jak odpowiednie stanowisko, właściwe podłoże i podlewanie zgodnie z ich upodobaniami, aby rośliny dobrze się rozwijały.

Proste w uprawie egzotyczne kwiaty ozdobne

Cytrusy od zawsze kojarzone były z egzotyką. Drzewko pomarańczy (Citrus sinensis) to roślinny must have dla wszystkich miłośników roślin egzotycznych. Pomimo że jego owoce, z uwagi na brak odpowiedniego nasłonecznienia, są często niejadalne, to zapach wydzielany przez liście i kwiaty rekompensują to w całości. Drzewko preferuje miejsce ze światłem rozproszonym i przepuszczalną, wilgotną glebę. Latem może rosnąć na tarasie lub balkonie, w miejscu lekko zacienionym. W upalne dni potrzebuje intensywnego codziennego podlewania, zimą co 10 dni. W uprawie doniczkowej sprawdzą się też inne cytrusy np. grejpfruty, mandarynki czy cytryny. Z nasion po zjedzonych owocach można uprawiać mango, liczi, banana i awokado.

Na stronie https://www.plockinfo.pl/ znajdziesz najlepsze sklepy ogrodnicze w Płocku.

Palmy to kolejne kwiaty ozdobne kojarzone z egzotyką. Daktylowiec właściwy (Phoenix dactylifera) to propozycja dla osób z dużym metrażem. Palma jest bardzo reprezentacyjna, szybko się rozrasta (w szerokości i wysokości) i można ją wyhodować samemu z pestek wysuszonego daktyla. Roślina preferuje jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione stanowisko i umiarkowane podlewanie.

Dobrze znane i łatwe w pielęgnacji kaktusy i sukulenty to idealne kwiaty doniczkowe dla zapracowanych. Egzotyczne, odporne na suszę i intensywne słońce rośliny, cieszą się sporym zainteresowaniem. Kaktusy mogą być uprawiane na parapetach i w miejscach o dużym nasłonecznieniu. Walory dekoracyjne i odporność na brak wody sprawiają, że można je spotkać niemal w każdym domu.

Tropikalne rośliny doniczkowe są doskonałym uzupełnieniem wystroju. Idealnie prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i w tradycyjnych wnętrzach. Wprowadzając je do swojego domu, stworzysz niepowtarzalny klimat i w naturalny sposób oczyścisz powietrze.